Časté dotazy

Do solné jeskyně je nutné se předem objednat?

Do solné jeskyně je nutné se objednat, možnost je telefonicky, emailem nebo přímo na našich webových stránkách. Doporučujeme rezervovat místo nejméně 1-2 dny dopředu.

Jaká je doba trvání a průběh procedury ?

Pobyt v solné jeskyni začíná vždy v celou hodinu a trvá 45 minut. Prosíme dostavte se 10 minut předem, aby se organizmus náležitě uklidnil. Po zahájení pobytu nebude do jeskyně nikdo vpuštěn – probíhá relaxace. V solné jeskyni budete ležet na pohodlných lehátkách při zvuku hudby, která napomáhá relaxaci a uvolnění. Po dobu relaxace je nutné se chovat tiše a nerušit ostatní klienty. Na ukončení pobytu budete upozorněni obsluhou zapnutím  světel v jeskyni a vypnutím relaxační hudby.

Jak mám přijít do solné jeskyně oblečen?

Doporučujeme volné, pohodlné oblečení s dlouhým rukávem. Teplota v solné jeskyni je přibližně 22°C. Před vstupem do jeskyně každý klient obdrží jednorázové návleky na obuv. Do solné jeskyně je povolen vstup pouze bez bot, s těmito návleky na nohou, případně v čistých ponožkách ( sebou přinesených ). Přinést si čisté ponožky doporučejeme zvláště pro děti. 

Jak často mám solnou jeskyni navštěvovat?

V případě zdravotních problémů doporučujeme absolvovat 10 až 15 návštěv. Ideální je rozložení těchto návštěv do 2 až 3 týdnů. Nejdůležitější je první týden - tzv. startovací, kdy by měl klient absolvovat 3 až 4 návštěvy. Během 2. a 3. týdne pak doporučujeme vždy 2 až 3 návštěvy. Pobyt v solné jeskyni povzbuzuje imunitní systém a podporuje léčbu mnohých onemocnění a zdravotních problémů. Příznivě působí zejména na onemocnění horních a dolních cest dýchacích, nefunkčnosti štítné žlázy, srdečně-cévních onemocnění, chorob zažívacího ústrojí, dermatologických chorob, neurózy, stresu a stavů únavy nebo revmatizmu. Pobyt v solné jeskyni je rovněž vynikající prevencí proti nachlazení.

Nabízíte slevové permanentky?

Ano, k dispozici je permanentka dle ceníku služeb. Permanentku si můžete zakoupit na recepci solné jeskyně, případně na našem e-shopu s osobním vyzvednutím.

Je pobyt v solné jeskyni omezen věkem a je vhodný pro děti?

Pobyt v solné jeskyni můžete absolvovat v každém věku. Je velmi vhodný rovněž pro děti (u dětí do 1 roku návštěvu solné jeskyně konzultujte s lékařem). Vstup dětí do 15 let je povolen jen v doprovodu dospělé osoby.

Kdy je vhodné konzultovat pobyt v jeskyni s lékařem?

Návštěvu solné jeskyně doporučujeme konzultovat s ošetřujícím lékařem v případě osob trpících klaustrofobií, nízkým tlakem, nadměrnou činností štítné žlázy nebo onkologickým onemocněním.

Hradí pobyt v solné jeskyni zdravotní pojišťovny?

Ano. Některé zdravotní pojišťovny hradí pobyt v solné jeskyni. Informujte se blíže u svých pojišťoven.

V solné jeskyni je zakázáno:

- Konzumovat potraviny nebo nápoje
- Dotýkat se solných prvků a vynášet sůl z jeskyně
- Fotografovat a natáčet filmové záznamy
- Používat parfémy a intenzivní tělové deodoranty před vstupem do jeskyně
- Vstupovat do jeskyně s mobilním telefonem (mobilní telefon je nutné vypnout a odložit v recepci do uzamykatelných skříněk)

 

Vstup do solné jeskyně je zakázán:

- Osobám s infekčním onemocněním nebo akutním TBC
- Osobám se všemi akutními onemocněními spojenými se zvýšenou teplotou nebo s příznaky virového onemocnění (rýma, kašel, apod.)
- Osobám podnapilým nebo osobám pod vlivem jiných omamných látek

Kdy mohu přijít s dětmi?

Pevně stanovené hodiny nemáme. 

Pro návstěvu s naší solné jeskyni je nutné se předem objednat a domluvit si termín a hodinu. Snažíme se, aby si návstěvu užil každý a z toho důvodu rozdělujeme návštěvy s dětmi a bez dětí. 

Záznamy: 1 - 11 ze 11