Informace o soli 

 
Léčivé účinky mořské soli.
Sůl je materiál, který zabírá jedinečnou pozici a roli v lidském metabolismu – kromě vody. Rozdílně od ostatních krystalických struktur, atomická struktura soli není molekulární ale elektrická. To dělá sůl tak proměnlivou. Solné krystaly jsou rozpustné ve vodě a výsledkem je roztok. Když se roztok vypaří, výsledkem je opět sůl. Proměnlivost soli je vysoce důležitá pro naše tělo. Je to základ našich metabolických buněk.
 
Největších léčivých účinků dosahuje sůl z největšího vnitrozemského bezodtokového vodního útvaru na světě, totiž z Mrtvého moře. Nespočetněkrát bylo posledním stéblem slámy pro pacienty s těžkými kožními nemocemi, jako jsou záněty kůže nebo lupénka. Magickou záchranou je slunce ve spojení s mořskou vodou.
 
Sůl z Mrtvého moře obsahuje složky, které běžná sůl na vaření neobsahuje. Zatímco obyčejná sůl obsahuje převážně sodík a chlór, hlavní složkou soli z Mrtvého Moře je hořčík.
Analýza soli z Mrtvého moře je následující:
Kationy
·         Draslík - 162.000 mg/kg
·         Hořčík - 102.000 mg/kg
·         Sodík - 74.300 mg/kg
·         Vápník - 1.760 mg/kg
·         Amoniak - 319 mg/kg
·         Stroncium - 175 mg/kg
·         Železo - 45 mg/kg
·         Mangan - 6,8 mg/kg
Aniony
·         Chloridy - 557.000 mg/kg
·         Bromidy - 5.100 mg/kg
·         Chloridy - 557.000 mg/kg
·         Uhličitany - 2.430 mg/kg
·         Hydrouhličitany - 770 mg/kg
·         Hydrofosfáty - 460 mg/kg
·         Siřičitany - 46 mg/kg
·         Fluoridy - 35 mg/kg
·         Iodidy - 14 mg/kg
Nerozpustné látky
·         Křemičitany - 3.450 mg/kg
 
 
Efektivita soli z Mrtvého moře podle tradičního léčitelství:
Bromidy: Ničí škodlivé kožní bakterie, balancují pokožku, zlepšují relaxační a léčí do hloubky nervový a svalový systém.
Chloridy: Zlepšují rovnováhu minerálů v těle.
Železo: Součást červených krvinek a důležitých skupin enzymů. Nedostatek železa vede k nedostatečnému zásobování buněk kyslíkem, drsné a skvrnité pokožce, křehkým vlasům, bledé barvě, snížení výkonnosti a nervozitě.
Jód: Funguje antisepticky, zlepšuje léčení poranění pokožky, je nevyhnutelný pro fungování štítné žlázy.
Draslík: Reguluje tekutiny lidského těla, udržuje správné pH, uklidňuje podrážděné nervy, je důležitý pro činnost svalů, metabolizmus buněk, energii buněk, citlivost nervů a tvorbu enzymů.
Vápník: Zesiluje strukturu kosti, nehtů a zubů, pomáhá léčit alergie, minimalizuje svědění, reguluje impulzy mezi nervovými buňkami, je důležitý pro všechny svaly včetně srdečního svalu, působí preventivně proti zápalům, způsobuje úlevu při alergiích a revma.
Mangan: Působí jako antioxydant, je důležitý pro zásobování těla kyslíkem, redukování histaminů, zlepšuje budování kolagenů, dělá krev hustší, aktivuje enzymy, zlepšuje spalování tuků, působí příznivě na nervy, mozek a produkování hormonů.
Hořčík: Aktivuje kožní enzymy, omezuje loupání pokožky, reguluje metabolizmus, chrání před stresem, přispívá k tvorbě proteinů, tuků a uhlohydrátů. Chrání srdeční sval před přeplněním vápníkem, zabraňuje svalovým křečím, přispívá k relaxaci svalů.
Sodík: Reguluje tekutiny lidského těla a osmotický tlak těla, rozpouští zrohovatělé vrstvy pokožky, udržuje správné pH, roznáší výživné látky, odplavuje škodlivé látky. Přenáší impulzy nervů, aktivuje enzymy.
Síra: Rozpouští lupenky pokožky, změkčuje ztvrdlé vrstvy pokožky, omezuje zvýšenou tvorbu mazu, působí antibakteriálně proti akné, vytváří proteiny, posiluje imunitní systém a stavbu buněk.
 
Všeobecné informace o soli z Mrtvého moře - zdroj: Claus Berta, Synergies from wraps, healing earth and Dead Sea salt.